Založ si blog

12 Dobrodružstvá Slovenky vo Veľkej Británii.

Kapitola 12.

 

Vysvetlenie

 

Si prepustená! Povedala službukonajúca manažérka do telefónu. Takú pracovníčku ako si ty v našej agentúre nepotrebujeme! Ďakujem, odpovedala som a ukončila som hovor. Nemalo význam sa hádať, argumentovať.

Bola som taká vyčerpaná z celého dňa, že jediné čo som potrebovala bol dobrý obed a oddych. Našla som si ubytovanie, zložila moje “caky paky” a vtedy všetko na mňa doľahlo! Ach bože ako hlboko som klesla! V zahraničí, sama, prepustená z práce. Ako ďalej?

Pozitívne bolo, že som mala nejaké peniažky na účte, (za 6 týždňov práce), takže návrat domov na Slovensko by bol technicky možný. Ale napriek tomu, že aj takúto možnosť som mala, nebola som pripravená na odchod. Ešte nie!

Nespala som veľmi dobre tej noci, všetko som si v hlave prehrávala znova a znova a pripravovala som si “reč” na obhajobu môjho skutku. Ráno nevyspatá, s červenými očami, ale bojovne naladená som sa vypravila do agentúry.

Manažérka keď ma videla, tak ma hneď zavolala a vľúdne mi povedala: Prepáč, že som sa ti neozvala skôr, máme pre teba nového klienta. Sánka mi “spadla”. Včera som bola prepustená, hovorím. Prepustená? Kto ťa prepustil? Službukonajúca manažérka. To prepustenie je neplatné, lebo manželka klienta ma kontaktovala pred tvojim odchodom a povedala mi, že nemá žiadne námietky proti tvojmu odchodu. Takže je všetko OK. Nie si prepustená. Potrebujem od teba písomné vyjadrenie k celej sitácii. Keď to napíšeš, tak príď ku mne. Trvalo mi dosť dlho popísať sled udalostí a čo ma viedlo k môjmu unáhlenému odchodu. Doberali si ma, keď po hodine som nemala moje vyjadrenie napísané: Píšeš román?

Konečne som to dopísala, dala manažérke a tá ma hneď oboznámila s informáciami o novom klientovi. Keďže toto moje umiestnenie začínalo až o týždeň, mala som dosť času sa zregenerovať. Potrebovala som ten týždeň na oddych ako soľ.

Dovolenková sezóna bola v plnom prúde, mala som čas viac spoznať Weymouth, trochu si nachytať bronz na pláži aj si zaplávať v mori. Moje dobrodružstvo vo Veľkej Británii ešte neskončilo – pokračuje…

 

Intermezzo alebo Návrat domov po rokoch

01.04.2018

Kapitola YX. 25.5. 2018 bude trinásť rokov keď som začala svoje veľké dobrodružstvo tu vo Veľkej Británii. Vraciam sa domov. Bol čas prísť a prišiel čas odísť… Mám stále veľa čo viac »

20 Dobrodružstvá Slovenky vo Veľkej Británii.

18.03.2018

Kapitola 20. Všetko čo mám….mám oblečené alebo “Studený odchov” po anglicky”… Dnes ráno som odtiahla závesy na okne a fíííííha: Martin prišiel na bielom koni! Síce kompletne viac »

19 Dobrodružstvá Slovenky vo Veľkej Británii.

04.03.2018

Kapitola 19. Odpálená spojka Staré Volvo nevydržalo moju jazdu a zastalo. Rovno v polovici kopca! Doreen postrehla moju frustráciu a hovorí, že ona keď jazdí do tohto kopca, tak vždy dá autu viac »

Maďarsko, protest, Budapešť

Protesty Maďarov proti zákonníku práce i Orbánovi pokračovali

16.12.2018 21:59

Maďarský parlament v stredu prijal kontroverznú novelu zákonníka práce.

sanitka, záchranári, prvá pomoc

Dievčatko z Revúcej privalil televízor, nešťastie neprežilo

16.12.2018 20:52

Maloletá na seba televízor pravdepodobne stiahla.

Belgicko, Brusel, protest, migračný pakt,

V Bruseli protestovali tisíce ľudí proti migračnému paktu

16.12.2018 20:04

Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn aj vodné delá.

sucho, pôda, zem

Farmári sa sťažujú, že nedostali odškodné za sucho v roku 2017

16.12.2018 19:00

Napriek sľubom vláda zatiaľ neposkytla stovke najviac postihnutých farmárov suchom v roku 2017 sľúbenú pomoc, tvrdia farmári.

opatrovatelka

Som opatrovateľka, kto je viac?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 33814x
Priemerná čítanosť článkov: 1409x

Autor blogu

Kategórie