Založ si blog

12 Dobrodružstvá Slovenky vo Veľkej Británii.

Kapitola 12.

 

Vysvetlenie

 

Si prepustená! Povedala službukonajúca manažérka do telefónu. Takú pracovníčku ako si ty v našej agentúre nepotrebujeme! Ďakujem, odpovedala som a ukončila som hovor. Nemalo význam sa hádať, argumentovať.

Bola som taká vyčerpaná z celého dňa, že jediné čo som potrebovala bol dobrý obed a oddych. Našla som si ubytovanie, zložila moje “caky paky” a vtedy všetko na mňa doľahlo! Ach bože ako hlboko som klesla! V zahraničí, sama, prepustená z práce. Ako ďalej?

Pozitívne bolo, že som mala nejaké peniažky na účte, (za 6 týždňov práce), takže návrat domov na Slovensko by bol technicky možný. Ale napriek tomu, že aj takúto možnosť som mala, nebola som pripravená na odchod. Ešte nie!

Nespala som veľmi dobre tej noci, všetko som si v hlave prehrávala znova a znova a pripravovala som si “reč” na obhajobu môjho skutku. Ráno nevyspatá, s červenými očami, ale bojovne naladená som sa vypravila do agentúry.

Manažérka keď ma videla, tak ma hneď zavolala a vľúdne mi povedala: Prepáč, že som sa ti neozvala skôr, máme pre teba nového klienta. Sánka mi “spadla”. Včera som bola prepustená, hovorím. Prepustená? Kto ťa prepustil? Službukonajúca manažérka. To prepustenie je neplatné, lebo manželka klienta ma kontaktovala pred tvojim odchodom a povedala mi, že nemá žiadne námietky proti tvojmu odchodu. Takže je všetko OK. Nie si prepustená. Potrebujem od teba písomné vyjadrenie k celej sitácii. Keď to napíšeš, tak príď ku mne. Trvalo mi dosť dlho popísať sled udalostí a čo ma viedlo k môjmu unáhlenému odchodu. Doberali si ma, keď po hodine som nemala moje vyjadrenie napísané: Píšeš román?

Konečne som to dopísala, dala manažérke a tá ma hneď oboznámila s informáciami o novom klientovi. Keďže toto moje umiestnenie začínalo až o týždeň, mala som dosť času sa zregenerovať. Potrebovala som ten týždeň na oddych ako soľ.

Dovolenková sezóna bola v plnom prúde, mala som čas viac spoznať Weymouth, trochu si nachytať bronz na pláži aj si zaplávať v mori. Moje dobrodružstvo vo Veľkej Británii ešte neskončilo – pokračuje…

 

14 Dobrodružstvá Slovenky vo Veľkej Británii

16.01.2018

Kapitola 14. Hľadanie “hniezda.” Takmer rok som bola na cestách, kufor v “nepretržitej prevádzke”. Úzkostlivo som kontrolovala stav koliesok a moje nákupy! Agentúra mala pre mňa dosť viac »

13 Dobrodružstvá Slovenky vo Veľkej Británii.

13.01.2018

Kapitola 13. Omnia mea mecum porto alebo Všetko čo mám nosím so sebou. Týždeň mi pomaly ubiehal, vychutnávala som každý deň slobody. Vstala som, kedy som ja chcela vstať. Keď som nechcela viac »

Vianočný vinš

25.12.2017

Všetkým mojim stálym aj občasným čitateľom prajem pekné Vianoce, strávené tak, ako si každý praje ALE hlavne bez ujmy na zdraví a v duševnej aj fyzickej pohode. Ďakujem za čítanie viac »

Igor Dodon

Ruska chcela interview s moldavským prezidentom, bola vyhostená

17.01.2018 11:45

Redaktorku ruskej televízie NTV Iradu Zejnalovovú pohraničná kontrola poslala domov do Moskvy. Nedokázala dostatočne vysvetliť, prečo do Moldavska prichádza.

Recep Tayyip Erdogan

Sýrski Kurdi chcú, aby svet zabránil tureckej ofenzíve

17.01.2018 11:32

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyhlásil, že Turecko "vyčistí" oblasti pri svojej hranici od teroristov.

peniaze, mena, euro, česká koruna

INESS: Zvýšenie príplatkov skomplikuje situáciu zamestnávateľom

17.01.2018 11:28

Zvyšovanie vybraných príplatkov za prácu skomplikuje situáciu zamestnávateľom, tvrdí analytik INESS Radovan Ďurana.

petrz4

V Petržalke plánujú výstavbu polyfunkčnej zóny za 90 miliónov eur

17.01.2018 11:22

Prvá etapa novej polyfunkčenej zóny na Kopčianskej ulici by mohla stáť v roku 2025.

opatrovatelka

Som opatrovateľka, kto je viac?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 16500x
Priemerná čítanosť článkov: 971x

Autor blogu

Kategórie